Doç. Dr. Engin Kurun

Finansal Planlama Derneği Genel Sekreteri
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümünden 1995 yılında mezun oldu. Aynı üniversitenin “Sermaye Piyasası ve Borsa Yüksek Lisans” ve “Finansman Doktora” programlarını tamamladı. Bireysel Emeklilik Sistemi, Borsa Yatırım Fonları ve Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasının hayata geçirilmesinde önemli görevler üstlendi. 2014 yılında Finans alanında Doçent unvanına sahip oldu.

Kurun, Takasbank’da türev piyasalar ve risk yönetimi konularında yöneticiliğinin ardından Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü, Neta Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri olarak görev yaptı.

Melis İrem Belgin Kozanoğlu

Finansal Planlama Derneği Genel Sekreter Yardımcısı
Bilkent Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümü ve Hacettepe Üniversitesi Pedagojik Formasyon Bölümlerini bitirdikten sonra, Bilgi Üniversitesi Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir.

Satış ve pazarlama alanındaki profesyonel tecrübesini takiben sivil toplum çalışmalarına yönelmiştir. Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nin (FODER) kuruluşundan itibaren gönüllü çalışmaları ile destekçilerinden olmuştur. Bu ilgi ve tecrübesini profesyonel olarak devam ettirmek üzere Finansal Planlama Derneği’ne katılmıştır. Özel ilgi alanlarının başında edebiyat, çocuk eğitimi ve seyahat etmek gelmektedir.