Doğan Murat Ergin

Başkan
mergin@fpd.org.tr
İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Ergin 1992 yılından itibaren çeşitli sermaye piyasası kuruluşlarında orta ve üst düzey yönetici olarak çalışmıştır. Halen Ekspres Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesidir.

Satış gücü yönetimi, pazarlama ve ilişki yönetimi konularındaki mesleki çalışmalarını son dönemde yatırımcı psikolojisi , yatırım kararı alma mekanizmaları odaklı faaliyetlerle derinleştirmiştir.

Halen İstanbul Üniversitesi (AUZEF) Tarih Fakültesi öğrencisidir. İngilizce ve Almanca bilen Ergin, Sermaye Piyasaları İleri Düzey ve Vadeli İşlemler Lisanslarına sahiptir. Evli ve üç çocuk babasıdır. Trekking, resim ve felsefe konularına ilgi duymaktadır.

Alparslan Budak

Başkan Yardımcısı
abudak@fpd.org.tr
Genel Müdür Yardımcısı, Ekspres Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Başkan Yardımcısı, International Forum for Investor Education

Alparslan Budak, Ağustos 2015’ten itibaren Ekspres Yatırım Menkul Değerler A.Ş.de araştırma, kurumsal finansman, yatırım danışmanlığı, muhasebe, operasyon, idari işler ve bilgi teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Budak 2001-2015 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nde (TSPB) araştırma, halkla ilişkiler, uluslararası ilişkiler ve bilgi işlem faaliyetlerinden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptı. TSPB’deki görevi esnasında; International Council of Securities Associations, Federation of Euro-Asian Stock Exchanges, Asia Forum for Investor Education ve International Forum for Investor Education bünyesinde çeşitli roller üstlendi.

1993-2001 yılları arasında Demir Yatırım Menkul Değerler A.Ş.de, araştırma, portföy yönetimi, kurumsal finansman ve uluslararası iş geliştirme departmanlarında yer aldı.

Alparslan Budak, İzmir Fen Lisesinin ardından 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. 1996 yılında İngiltere’de University of Birmingham’dan Para, Banka ve Finans konusunda yüksek lisans derecesi aldı.

Mayıs 2015’te International Forum for Investor Education Başkan Yardımcısı olarak seçilen Budak, Aralık 2014’ten itibaren Finansal Planlama Derneği’nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır

Ekin F. Asena

efikirkoca@fpd.org.tr
Finans sektöründeki iş hayatına 1997 yılında ekonomist olarak TEB Ekonomi Araştırmalarında başlayan Ekin Fıkırkoca hâlihazırda Türkiye Sermaye Piyasaları Birliğinde araştırma ve istatistik bölümünden sorumludur.

1996 yılında Strasbourg Louis Pasteur Üniversitesi İktisat bölümünden Para ve Finans konusunda uzmanlaşan bir programdan mezun olan Fıkırkoca, SPK İleri Düzey ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisanslarına sahiptir.

Tugba Oğan

togan@fpd.org.tr

Dr. İlknur Kırmızıgül Üner

iuner@fpd.org.tr
1998 yılında Şeker Yatırım Menkul Değerler AŞ’de uzman yardımcısı olarak başladığı profesyonel iş hayatına , 2000 yılında Akyatırım Menkul Değer AŞ’de uzman olarak devam etti. 2003 yılında Akbank TAŞ Hazine ve Sermaye Piyasaları Bölümüne yatırım fonları back officeni kurmak üzere göreve başladı. 2013yılı Eylül ayında Burganbank AŞ Risk Yönetimi Bölümü Hazine Middle Office Birim Yöneticisi olarak göreve başladı.

Uzun süredir, TSPB ‘aXiyon’ takımında ve FODER’de ‘finansal okur yazarlık’ üzerine gönüllü olarak çalışmalar yürütmektedir. Evli ve 1 çocuk annesi olan Dr.İlknur Kırmızıgül Üner’in türev ürün krizleri üzerine yazılı kitabı bulunmaktadır.

Doç. Dr. Engin Kurun

ekurun@fpd.org.tr
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümünden 1995 yılında mezun oldu. Aynı üniversitenin “Sermaye Piyasası ve Borsa Yüksek Lisans” ve “Finansman Doktora” programlarını tamamladı. Bireysel Emeklilik Sistemi, Borsa Yatırım Fonları ve Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasının hayata geçirilmesinde önemli görevler üstlendi. 2014 yılında Finans alanında Doçent unvanına sahip oldu.

Kurun, Takasbank’da türev piyasalar ve risk yönetimi konularında yöneticiliğinin ardından Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü, Neta Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri olarak görev yaptı.

Yalçın Karapınar

ykarapinar@fpd.org.tr
MSÜ İstatistik bölümünden mezun olup, kariyerine Deniz Yatırım Hisse Senedi bölümünde başlayıp, Şeker Yatırım Hisse Senedi ve Vadeli İşlemler Müdürlüğü, Eti Yatırım Portföy Yönetimi, ATIG  Yatırım FX ve Türev Piyasalar Müdürlüğü, Referans Men. Değ. FX ve Türev Piyasalar Müdürlüğü ile devam etti. Şu an Ekspres Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı olarak iş hayatına devam etmektedir.

Halen Özyeğin Üniversitesi, Finans Mühendisliği yüksek lisans programına devam ediyor.